Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Metafizika, transcedencija, paralelni svetovi, mitovi, legende...

Moderatori: KorvinOdAmbera, Moderators

Korisnikov avatar
By gari
#392754
Da li postoji ili ne postoji u Bibliji, nije mnogo ni važno-važno je da je postojala oduvek, od trenutka kada je ?ovek stvoren od prirode ili Boga, sve jedno je, jer Bog i Priroda su isto. Ina?e, u Starom Zavetu se pominje kazna za onoga ko legne sa muškarcem kao sa ženom. U nekim državama /polisima/ u anti?koj Gr?koj homoseksualnost je bila vrlo poželjna zbog ratovanja. Naime, gr?ke falange mnogo su se bolje držale kada su jedan uz drugoga bili ljubavnici /više bi pazili jedan na drugoga/. Eh, sre?nog li doba...
:eureka:
Korisnikov avatar
By Mars
#392907
Bibliju sam procitao do pola.

Ali Ep o Gilgamesu ceo.
A Gilgames je sa drugom radio "...ono sto se radi sa zenama".



Prva ljubav. Drugo lice. Treca sreca. Marsovo dupe.
http://www.ivoandric.org.yu/
Korisnikov avatar
By gari
#393138
Blago Gilgamešu-ali on je imao mo? pa mu je sve bilo dozvoljeno. Ina?e, interesuje me da li je Gilgameš bio UNI, UNI-PAS, UNI-AKT ili samo Pas ili AKT...Da li su oni imali tada te varijacije? Ili je bilo samo primi ga ili ga primam?
:oklagija:
Korisnikov avatar
By AngraMaina
#393216
Gvirnite u rubriku Religija, pomozite mi da zivim u blazenom uverenju da nisam dzabe prevodio one tekstove o homoseks. u Bibliji.

reveal od starih Grka uputno je procitati Gozbu (Platon), od Rimljana Petronijev Satirikon, i naravno pesmice -meliku, Anakreonta, Alkeja, od kasnijih Kalimaha, sve to ima u prevodu na srpski.

2kune je naravno u pravu za one stvari koje znam (a verujem da je u pravu i za one koje ne znam).

:cita:
Korisnikov avatar
By gari
#393315
Ja gvirnuo-nisam našao. Gde si to prevodio u kojoj temi? Ina?e ?itao sam Platonovu "Gozbu" o prednostima ljubavi izmeðu muškaraca tj. da je to jedina prava ljubav a Petronijev "Satirikon" ne mogu da naðem, mada mi se ?ini da ga je Felini ekranizovao /ako je to taj Satirikon/.
:alien:
Korisnikov avatar
By gari
#394603
Jaj, baš sam glup, sad sam našao i pro?itao. Hvala Simore, baš si ljubazan, saznao sam toliko toga o sodomiji...He, he...
:dedamraz:
Korisnikov avatar
By Wilhelmina
#397887
HOMOSEKSUALNOST
Levit. 18,3,22; 20,13 "Ne lijegaj s muškarcem kako se liježe sa ženom! To bi bila grozota."

".., a tako su i muškarci napustili naravno op?enje sa ženom i raspalili se pohotom jedni za drugima te muškarci s muškarcima sramotno ?ine i sami na sebi primaju zasluženu pla?u svoga zastranjenja.
Znaju za odredbu Božju - da smrt zaslužuju koji takvo što ?ine - a oni ne samo da to ?ine nego i povlaðuju onima koji ?ine. "
Rimlj. 1,22-27
Levit. 20,13 "Ako bi muškarac legao s muškarcem kao što se liježe sa ženom, obojica bi po?inila odvratno djelo. Neka se smaknu i krv njihova neka padne na njih."




I Samuel 18,1 "Jonatanova se duša prikloni Davidovoj duši i Jonatan ga zavolje kao samoga sebe."
I skide Jonatan plašt koji je imao na sebi i dade ga Davidu; tako i svoju odoru, ?ak i svoj ma?, svoj luk i svoj pojas.
(17)" Tada se Jonatan još jednom zakune Davidu ljubavlju svojom, jer ga je ljubio svom ljubavlju duše svoje.
" Potom se izljubiše i plakahu zajedno dok se nisu isplakali."

II Samuel 1,25-26 David: "...Jonatane! Kako li mi drag bijaše ti veoma! Ljubav tvoja bješe meni još od ženske ?udesnija."
Ruta 1,16-17 i 2,10-11 " A Ruta joj odgovori (Naomi): "Nemoj me tjerati da te ostavim i da odem od tebe: jer kamo ti ideš, idem i ja i gdje se ti nastaniš, nastanit ?u se i ja; tvoj narod moj je narod i tvoj Bog moj je Bog. Gdje ti umreš, umrijet ?u i ja, gdje tebe pokopaju, pokopat ?e i mene. Neka mi Jahve uzvrati svakim zlom i nevoljom ako me što drugo, osim smrti, rastavi od tebe."





Toliko o tome da homosexualnost ne postoji u bibliji.
Korisnikov avatar
By gari
#398072
Ma ne samo u Bibliji, nego je to izgleda tada bio i obi?aj /verovatno preuzet od nekih drugih naroda/. To samo dokazuje da su i tada ljudi imali dilemu ŠTA DA rade sa homoseksualcima...He, he...

:hekla: :tetka: :hail2:
By superfly
#399311
?itao sam pre par godina novi zavet i zapamtio 300. stranicu, odakle citiram:

poslanica rimljanima:

opravdanje je potrebno svima, mnogobošcima i judejima:

"...25 oni koji su lažju zamenili božju istinu, poštovali i klanjali se tvorevini umesto tvorcu, koji je blagosloven doveka, amin. 26 zato ih je bog prepustio sramnim strastima; njihove žene zameniše prirodno opštenje neprirodnim, 27 a isto tako i ljudi ostaviše prirodno opštenje sa ženom i u svojoj požudi raspališe se jedan na drugoga, tako da ljudi s ljudima ?ine sram i na sebi primaju zasluženu platu za svoju zabludu......"
Korisnikov avatar
By gari
#399569
Jaj, da je meni da "primam zasluženu platu za svoju zabludu..."Zašto se te biblijske re?i ne PRIMENJUJU danas? Gde je Poslanica Srbima, da se i mi edukujemo malo...Superfly-baš si DOBRO zapamtio s obzirom da su ?itao pre par godina? Ja ne pamtim više ni šta sam ru?ao danas...Starost...

:kada: :opatica: :spank:
#2857123
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
#2920056
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!