Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Šerpe i lončići, zalogaji i zalogajčići...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By EnRage
#2089376
Originally posted by Hys.

zasto svi tvoji recepti imaju majonez?
zar on nije mastan?
ja samo na domaci (kad ja na brzaka napravim) ne podrigujem
zar smes pavlaku?

-smem sve to, low carb je.

A nemaju bas svi recepti :)
Majoneza i pavlake što manje to bolje :)
Korisnikov avatar
By mish_beli
#2090704
Dodjavola!
Sve sam iskucala i puko mi net kada sam stisnula "odgovori" i sve se izgubilo :(

Uglavnom,
ovo jedem vec drugi dan.
Razlog: Juche me ispalile neke zhene shto su na dijeti, a shteta da se baci kada je vec ovako ukusno :plavuso: a i muka mi je od smrada (da, dobro ste prochitali) sarmi i ostalih praznichnih djakonija u zgradi.


Potrebno:
1 tunjevina sa kari sosem
1 pakovanje integralnih testenina
2 kisela mleka
3 kasikice lanenog semena
1 pakovanje mesanog povrca za rusku salatu

Vrlo se lako sprema. :D :lenjivac:

Skuvati testeninu i to pakovanje mesanog povrca (u odvojenim serpama)
Na kraju sve procediti (moram to da napomenem :plavuso: ) i zajedno
izmesati u jednoj povecoj ciniji.
Po potrebi dodavati zacine...
Mada se ja tripujem da je najzdravije posuti samo to laneno seme preko.

Znam da nije nesto, ali ko bi da pojede nesto ukusno i spremno za 10tak minuta :happy:
Korisnikov avatar
By Oziris
#2464788
1 crvena paprika
7-8 pecuraka
3 jaja

Papriku i pecurke sitno naseckati, prodinstati na naaalo putera ili kasicicu ulja, umutiti jedno celo jaje i 2 belanca, i preliti. Kao prilog staviti u tanjir kasiku ajvara i kasiku Ella sira.

Fantastican, obilan obrok pun proteina i sa samo nekoliko gr UH. :)
Korisnikov avatar
By Pipin
#2499724
Hys, ima li negde ta Atkinsova dijeta na srbohrvobosno...inskom jeziku?

c c c mršave koristi od ovog srbohrvobosno... inskog foruma.
Korisnikov avatar
By Hys.
#2500691
^ja znam da sam ja knjigu jos onomad 2006 bese nasla u knjizari u Beogradu :)
Korisnikov avatar
By Over the rainbow
#2500924
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2464788#p2464788]Oziris napisao:[/url]1 crvena paprika
7-8 pecuraka
3 jaja

Papriku i pecurke sitno naseckati, prodinstati na naaalo putera ili kasicicu ulja, umutiti jedno celo jaje i 2 belanca, i preliti. Kao prilog staviti u tanjir kasiku ajvara i kasiku Ella sira.

Fantastican, obilan obrok pun proteina i sa samo nekoliko gr UH. :)
Meni ovo deluje zanimljivo.
Al' da ga 'ebem, Ella sir ima veoma mali rok trajanja i jos ga ovde po prodavnicama nigde nema. :sigh:
Korisnikov avatar
By Blady
#2519081
Nesam videla, a i zaboravna sam :)
Korisnikov avatar
By Oziris
#2586466
Evo morskih plodova na "moj" nacin. Umesto rizota, low carb varijanta.

1/2 kg morskih plodova
1 glavica brokolija
1 glavica karfiola
4, 5 cena belog luka
2 paprike
1 kasicica senfa
1 konzerva celog pelata, oljustenog
1 kasika maslinovog ulja
so
biber
ruzmarin
sok od pola limuna

U velikoj serpi, u kljucaloj vodi spustiti cvetice brokolija i karfiola i kuvati nekoliko min, dok ne omeksaju (probati viljuskom). Sipati u cediljku i ostaviti po strani.

U veliki tiganj (vok), staviti maslinovo ulje, morske plodove, papriku i beli luk sve zajedno i dinstati uz povremeno dodavanje vode, taman toliko da ne krene grilovanje. Kad se uprzi, dodati pelat i povrce, i preostale zacine Ukuvati jos 10-ak min, taman da pelat pusti sokove i skloniti sa vatre.

Meni je ovo NENORMALNO dobro, a ima smesan broj kalorija, cak i na celu ovu kolicinu koja je po meni za 4 osobe. :)
Korisnikov avatar
By elizevin
#2586561
Meni omiljeni HFLC mafini (6 komada)

2 cela jajeta
3 kasicice kakaa
3 kasike kokosovog brasna
1 kasicica vanile
1 1/2 kasicica meda
1/8 kasicice soli
1/8 kasicice sode bikarbone
2 manje sake suvog voca, bilo kojeg, vise ako volite sladje
1 1/2 saka suncokretovog semena (probala i sa bademom, indijskim orahom, obicnim orahom itd. ali nema velike razlike kad se ispece u ukusu)
3 kasike istopljenog putera

Sve se ulije u kalup za mafine i pece 15-20mina na 180C.
Posto ne jedem generalno slatkise, dosta sam eksperimentisala sa testom za kolacice koji nije suvise sladak, koji je bezopasan za HFLC dijetu i koji zadovoljava povremenu zelju za secerom koja me uhvati tu i tamo. Ovo je nesto najbolje do cega sam dosla, ali imajte u vidu da ja vec godinu dana ne jedem slatkise, sem povremeno voce, tako da je moja definicija sta je slatko a sta ne malo iskrivljena.
Korisnikov avatar
By elizevin
#2586753
Low-carb pizza

Slika

1 veca glavica karfiola
1 jaje
1 parce sira (ja stavljam fetu)

Karfiol se isitni na sto manje flekice u seckalici, stavi se u kljucalu vodu i kuva 4-5mina, izvadi se, procedi, prvo u mrezici, posle se zavije u krpu, zamota i jako stegne, da izadje sto vise tecnosti iz karfiola. Na kraju ce ostati relativno suva gomilica karfiola, to je nase "brasno". Karfiol-brasno se vrati u seckalicu, doda se jaje i sir, i opet se mulja dok se sve ne sastavi. Tepsija se postavi papirom za pecenje, oblikuje se kora, pece u rerni 20-30mina na 180C.

Izvadi se kora kad je zlatno-zuta, stave se prilozi na nju, pa se vrati u rernu na 10mina...i to je to :D Super ukusna, ne raspada se, ponasa se ko normalno kora za picu, moze cak i da se zamrzne.
Korisnikov avatar
By Hys.
#2586763
Pa to je savrseno! Ali o kakvoj seckalici pricas? Ja imam blender, to nije dovoljno tecno za blender....hmmm....mozda bi mogla da izmiksam sa onim sto imam za drndanje krompira rucno, za pire ona alatka, za gnjecenje.
Korisnikov avatar
By elizevin
#2586766
Bilo kakav procesor za hranu ili univerzalna seckalica, ne verujem da moze blender, nije dovoljno sirok, noz mu je mali po duzini, a i nije dovoljno ostar. Mozes da probas recimo prvo da skuvas karfiol, pa ga izmuljas kao pire, pa onda cedis, mislim poenta je da dobijes vrlo sitan karfiol (tipa, velicine kao kuskus) koji je sto suvlji, proces nije bitan (sve dok ne ukljucuje lightsaber-e, je l :D )
Korisnikov avatar
By Mars
#2591127
Prijatelji stari gdje ste - da li to ZAISTA podseća ukusom na picu? Ili samo izgleda, a ukus mu ko neko varivo od povrća sa sirom?

Ako ima ukus karfiola, onda to mogu da imam i bez da ga drobim na flekice i cedim mu vodu.
Korisnikov avatar
By elizevin
#2591164
Ima ukus kore za picu, ne karfiola, samo ga treba jako dobro iscediti.

@Olga_diktator: ako imas dovoljno sitno rende i nekoliko sati, brrr...
Korisnikov avatar
By elizevin
#2597875
bila sam ljubomorna na sve ljude koji se prase sa kolacima za vreme svetog nikole, pa sam odlucila da se i ja uprasim, na low-carb prihvatljiv nacin, naravno :)



Cheesecake praline (varijacija na fat-bombe)

pravi se za deset minuta, spremno za pola sata, super ukusno

1 a la kajmak (ili ista kolicina drugog cizkejk podobnog sira)
2 kasike kakaa
1 kasicica cimeta
100ml slatke pavlake (nezasladjene, 36% mlecme masti)
35 kapi tecne stevije (ili oko 2 kasicice meda za vise ugljenih hidrata)

cokoladni preliv:
125g putera
5 kasicica kakaa
20 kapi tecne stevije (ili malo manje od kasicice meda)

umutiti prvu turu sastojaka mikserom i staviti u friz da se malo stegne par minuta, u mikrotalasnoj (ili gdegod) istopiti puter, dodati kakao i steviju. Izvaditi krem iz friza, puniti do pola male bombon modle, od pola preliti cokoladnim prelivom, staviti sve u friz na 20 minuta.
Korisnikov avatar
By elizevin
#2597942
nema na cemu, nadam se da ce biti po ukusu ^^
By sodara
#2598056
2 kg svinskih papaka 4 kasike vegete manja glavica belog luka biber aleva paprika Kuvati sve to 4 sata
By barni
#2598083
neko tu je napisao da pojede pola kilograma hamburgera sa sve majonezom...deo dijete...ima visak kilograma..

meni nisu jasne ove dijete..

mislim da je to previse hrane
Korisnikov avatar
By elizevin
#2598148
e barni, procitaj nesto o toj dijeti pa ce ti biti jasnije :D

a dobro, ne mogu da pojedem pola kile hamburgera, mozda cetvrt ako sam bas inspirisana. a majonez jedem kasikom, naravno, moj domaci, sa orahovim uljem :D

nije previse hrane jer posle tolko klope nisi do sutra gladan. akd ne jedes ugljene hidrate nemas lazne napade gladi usled pada secera u krvi.
Korisnikov avatar
By Anhedonie
#2598295
ja ovo uvek procitam kao low CRAB recepti i uvek se iznova zacudim zasto postoji tema o receptima sa malo krabe.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!