Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Metafizika, transcedencija, paralelni svetovi, mitovi, legende...

Moderatori: KorvinOdAmbera, Moderators

Korisnikov avatar
By Dina
#2363510
Vel boy,
drago mi je da te vidim opet :hug: :kiss:

Ferdie,
draga, pa mi se i odavde znamo a da nismo znale... kakve smo mi to vestice, ovo je sad antireklama :lol: :dina: :vestica: :kiss:
By alexandermagic
#2363517
Fluffy wiccans... To me asocira na one kvazi magove po TV-u koji još i mistificiraju svoje neznanje, iliti nisu ni svEsni svoje nesvEsti. :kasalj:



Osim još i Morgana, ovdje ni nema reprezentativnih primEraka poganstva/paganstva.
Korisnikov avatar
By Orlando the Lady
#2363533
Moja prababa bila je ugledna vestica u svom kraju.
Pomogla je mnogim zenama.
Ja za sve to saznala nakon njene smrti, na srecu.



I mislim da mi nista ne fali sto imam njenu zaledjinu, energeCku.
By Ulix
#2363550
Paganizam mi je zanimljiv na onaj način na koji mi je zanimljiv bilo koji sistem verovanja koji je manje ili više blizak nekim mojim uverenjima (u slučaju paganizma - manje). Neopaganizam mi je, sa druge strane, izrazito nezanimljiv, povremeno do tačke odbojnosti. Ima nečeg potpuno odvratnog u tom insistiranju na "povratku prirodi", kao da se automatski podrazumeva da je to nešto poželjno ili čak moguće. I pretpostavlja da smo nekud otišli od te prirode, štagod da je ona.

Mislim da je u korenu moje odbojnosti prema neopaganizmu nedefinisanost svega toga. Evo, recimo ovo:
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=1493975#p1493975]Primeval napisao:[/url]
Iskreno,
ne pripadam ni jednod tradiciji jer moje poimanje paganizma i ono što
ja radim se i ne može baš negde indetifikovati. Jednostavno neki
individualni put, moja volja, moja ljubav i moja sreća usmerena ka Prirodi
i onome što ona nudi i daje. Teško je da se o tome priča (pogotovo ovako
preko neta) jer je to nešto lično.

...

Priroda je ono što je primarno čoveku a najviše duhovno - iz
Prirode proizilazi ono čisto i trajno, iskreno i valjano. Naši stariji su umeli to
jasno da prepoznaju - za njih je Priroda bila jedina smernica i saputnik, jer
su jedino na nju mogli da se oslone. Jednostavno, spajali su sve i nisu
posmatrali stvari tako jednostavno kao što to rade hrišćani (a ovi danas
o njima ne bih ni da pričam). Duhovno ima više slojeva a jedan od prvih
počinje od materijalnog.
Sve je nešto neshvatljivo, mistično, i jeste i nije istovremeno, slojevito, maglovito, sa velikim slovima što opet verovatno nešto znači, osim ako ne znači, sve je jedno, ali u stvari i nije. Pa tako istovremeno nešto i znaš i ne znaš, isti si kao svi, a opet si potpuno nešto drugo... bla bla bla.
Sve u svemu: nisam ja za to.
:pilence:
Korisnikov avatar
By bern
#2363559
kao i svaki drugi sistem vjerovanja problematičan je jer je u suštini sistem vjerovanja.

mada, seks u prirodi zvuči fino.
Korisnikov avatar
By JSY
#2480281
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=1493590#p1493590]KosmickaCestica napisao:[/url]Iskreno verujem da je hriscanstvo, radi svoje dominacije
dalo sve od sebe da ugusi sve vise detalja paganizma,
i samim tim je postalo odtudjeno od mnogih stvari.


Paganstvo je samo po sebi mnogo blize prirodi, u skladu sa njom,
ljudi nisu binarno podeljeni... i uvek postoji opcija da se razume
zasto se nesto desava u prirodi.

:napitak:

Dakle... evo i mene

I mene! :)
Korisnikov avatar
By Neutron
#2480289
Od paganskih religija naj zanimljiviji oblik mi je bio Kemetizam, to jest rekonstruisana religija Starog Egipta, ali ja jednostavno nisam sposoban za bilo kakav oblik religije. :andjelak:
By Paris
#2537925
Paganizam imo nije nikakav sistem verovanja, vise se radi o prakticnom znanju kojim su nasi preci upravljali (ili pokusavali da upravljaju) stvarima oko sebe.
Posto su bili u kontaktu sa svojom intuicijom i prirodom, imali su neka znanja koja su nama sada nedostupna.
Ljudi su tada verovali da imaju moc dok im ga zlo zvano Hriscanstvo nije oduzelo. Pritom, to isto Hriscanstvo i dalje upraznjava za svoje potrebe paganske rituale.

Probajte da prizovete kisu u krugu od nekoliko km i javite se ako vam uspe ;)
By barni
#2538122
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2537925#p2537925]Paris napisao:[/url]Paganizam imo nije nikakav sistem verovanja, vise se radi o prakticnom znanju kojim su nasi preci upravljali (ili pokusavali da upravljaju) stvarima oko sebe.
Posto su bili u kontaktu sa svojom intuicijom i prirodom, imali su neka znanja koja su nama sada nedostupna.
Ljudi su tada verovali da imaju moc dok im ga zlo zvano Hriscanstvo nije oduzelo. Pritom, to isto Hriscanstvo i dalje upraznjava za svoje potrebe paganske rituale.

Probajte da prizovete kisu u krugu od nekoliko km i javite se ako vam uspe ;)
paganizam je verovanje u bozanstva, svemocna bica ili nesto sto je iznad tebe, vredno postovanja da bi ubio za to nevinog coveka. najvece surovosti u njemu, ljudske zrtve, sakacenje sopstvenog tela, zivotinja izvodili su se u ime bozanstva a zarad sadasnjeg zivota, bilo zdravlja, hrane, mira..itd.
U paganskim plemenima moglo se zrtvovati dete, ubiti iz cistog hira(kako ti to kazes intuicije, sklada sa prirodom) za to neko bozanstvo i tvoj duh nece biti kaznjen u nekom zagrobnom zivotu.

Najgore momenti Hriscana su upravo paganski, ceo krstaski rat nema veze sa Bogom, paljenje vestica itd...to nema veze sa Hristovim ucenjem.

I ovo sto si rekao da su ljudi ranije verovali da imaju moc...najgore je kad ljudi veruju da imaju moc jer vec sutra ce je upotrebiti da vladaju nad drugim ljudima.Ubijace druge.
Ljudi treba da nauce da vladaju svojim zivotom bez da naruse svet oko sebe.To ni pagani nisu umeli ne umeju ni Hriscani.
By Sixto
#2538126
Krsne slave su rudiment politeisticke ere Slovena dok im se nije digao pimpek preci Karpate...
By barni
#2538128
krsna slava je potpuno beznacajna u narusavanju Hrscanstva
ima mnogo opasnijih stvari od toga...pa sama funkcija pape je paganska...ta funkcija nema veze sa Hristovim ucenjem
By barni
#2538142
pa jesam li ja rekao da nije?

osvrnuo sam se na danasnji "vrh" Hriscanstva

sve u Hriscanstvu sto pojedincu daje moc i stavlja iznad drugih ljudi nema veze sa Hristovim ucenjem.Svaka nasilna smrt coveka prema drugom coveku u ime Hrista nema veze sa Hristovim ucenjem.

Biblija takodje sadrzi paganske motive koje su ubacivali ljudi nerazumejuci Hristove dela i poruke.Skoro svaka sekta izdvojena iz Hriscanstva je paganska, uzevsi materijalno iz Svetog pisma za pravac svoje vere.
Tako na primer imamo Apostolsku crkvu koja zagovara krstenje odraslog coveka po spoznaju Hrista a nikako deteta, jer kao nasilno bi bilo krstiti dete bez njegovog dopustenja.Roditelj radi ono sto misli da je najbolje za njegovo dete.Kao sto ga i vaspitava.Dete kada odraste moze promeniti veru ako zeli.
Ako smo svi rodjenjem Bozija deca onda u nama ima i iskra vere koja se razvija.Vera je ziva stvar nikako materijalna i ona se razvija celoga zivota a nikako u momentu.Krstenje je jedan poseban.Savez sa Bogom ali i sa covekom koji te krsti.To su dve najbitnije stvari u krstenju koje ljudi uglavnom i ne vide u tom cinu.
itd...ima i u pravoslavlju dosta paganizma...za mene je sve odraz paganizma sto tezi da materijalizuje veru i prakticno coveku oduzima slobodu.
slava koju si pomenuo je nesto posebno, iako kao obicaj vuce paganski koren njena sustina nije materijalna, nije bitno sta jedes za slavu vec sa kim i kako jedes.
Inace ja sam pristalica da ne postoje posne i mrsne slave vec postoje slave koje padaju za vreme hriscanskog posta i oni koji ne poste u posne dane ne bi trebali postiti ni za slavu.Poenta slave nije trpeza.
Korisnikov avatar
By gossip
#2538151
pricala mi je drugarica kada je bila u selu da se susretala sa nekim babama koje su stalno sebi nesto mrmljale u bradu i onda kada ih pogledas prekinu...pa opet nastave kada skrenes pogled :lol:

a od druge drugarice tata je imao problema sa srcem(sada je sve ok) i pored redovnih odlazaka kod doktora vodili su ga kod nekog coveka koji je pravio naptike i secam se da je i to uzimao...da li mu je to pomoglo...i koliko...i have no idea
Korisnikov avatar
By Macan86
#2656652
Zanimljiva mi je mitologija paganskih religija,nekako je mnopgo bogatija od hrišćanske.
Dobro,ne ide da lažem,naginjem poprilično ka tim idejama o obožavanju prirode.Fsciniraju me i priče o magiji(to možda ima veze sa krajem odakle sam)...Ali me odbija to verovanje u više sile koje određuju ishod nečeg ili nečiju sudbinu.
Al aj da pomenem,familijarno,s obe strane(i kevine i ćaletove) su mi babe travarke i malo više od toga,naročita ona s ćaletove strane(gle čuda vlajna).Oko njih sam kao klinac imao priliku da vidim a i da učestvujem u nekim od jako neobičnih rituala koji definitivno nisu hrišćanski i nemaju veze s pravoslavljem :vestica:
Korisnikov avatar
By Macan86
#2656680
da znaš da ih mnogo ima folirantkina po ovom,mom kraju...U svakom selu ih ima bar po jedna a ništa ne znaju.One prave izumiru polako.Najače folirantkinje su obično one što nakače punu "ordinaciju" ikona pa se nešto zanose.
Pre neku godinu sam baš bio kod jedne takve da pravim društvo jednoj drugarici i prvo je detaljno ispitala šta je muči pa joj tek posle sve to isto napričala i nudila joj neku obajanu ikonicu(one male,plastificirane) za 500 din,plus što joj naplatila 1000din. za gatanje :facepalm:
By alexandermagic
#2656738
:lol:

Katanci se zaključavaju i bacaju na nedostupna mjesta ili istovremeno dva sa obje strane puta kad prođe konkretan par, a lanci se ukopavaju u humku, tako da zaključujemo da tu od vlaške magije nema ni traga, već da se netko sa nekim zahebava.


Heh.
By jiuer7845
#2849029
Jordans
Yeezy
Jordan Shoes
Adidas UK
Air Jordan 4
Air Jordan 1
Jordan 1
Air Jordans
Nike Air Jordans
Jordans 1
Air Jordan 1
Jordan 1s
Jordan 1
Adidas Yeezy
Adidas Yeezy
Yeezy
Air Jordan 1
Air Jordan 11
Air Jordan 1
Jordan 1
Air Jordan 4
Air Jordan 1
Jordan 1
Air Jordan Shoes
Air Jordan
Air Jordans
Jordan 1
Jordan 1
Jordan 1
Air Jordan 1 Mid
Jordan 1 Mid
Jordan 1
Jordan 1s
Air Jordan 4
Jordan 4
Air Jordan 4
Jordan 4
Jordan
Jordan 4 Military Black
Jordan 4
Jordan 4s
Jordan 1
Jordan AJ 1
Jordan AJ 1
Jordan Retro 4
Jordans 4
Jordan Shoes
Jordans Shoes
NFL Shop Official Online Store
Nike Air Jordan
Nike Jordan 1
Nike Jordans
Nike Outlet
Nike Outlet Store
Nike Outlet
Nike Outlet Store Online Shopping
Nike Outlet
Nike Shoes
Nike UK
Off White
Pandora Jewelry
Pandora
Pandora Bracelet
Pandora Bracelets
Pandora Bracelets
Pandora Charms
Pandora Charms
Pandora Jewelry
Pandora Charms Sale Clearance
Pandora Charms
Pandora Jewelry Official Site
Pandora Jewelry
Pandora Jewelry Official Site
Pandora Jewelry
Pandora
Pandora Jewelry Official Site
Pandora Jewelry
Pandora Jewelry Official Site Clearance
Pandora Jewelry
Pandora Jewelry
Cheap Ray Bans
Ray Bans
Ray Bans
Pandora Online Shop
Pandora
Pandora Outlet
Pandora UK
Yeezy
Yeezy 350
Yeezy 350
Yeezy
Yeezy 350
Yeezy Boost 350
Yeezy 350 V2
Yeezy 450
Yeezy 700
Adidas Yeezy
Yeezy
Yeezy Foam Runner
Yeezy 350
Yeezy
Yeezy
Adidas Yeezy
Yeezy
Yeezy Shoes
Yeezy
Yeezy Shoes
Yeezy Slides
Yeezy Slides
Yeezy Supply
Yeezy
Yeezy Slides
Rolex
Rolex Watches
Nike Shoes
Nike Outlet
Nike Outlet
Ray Ban Glasses
Ray-Ban Sunglasses
Yeezy Shoes
Moncler Jacket
Moncler Outlet
Moncler Outlet
Moncler Jacket
Moncler
Moncler UK
Moncler Jacket
Moncler
Moncler Outlet
Yeezy
Yeezy Shoes
Yeezy Sneakers
Yeezy
Yeezy Shoes
Yeezy 350
By jiuer7845
#2849322
Jordans
Yeezy
Jordan Shoes
Adidas UK
Air Jordan 4
Air Jordan 1
Jordan 1
Air Jordans
Nike Air Jordans
Jordans 1
Air Jordan 1
Jordan 1s
Jordan 1
Adidas Yeezy
Adidas Yeezy
Yeezy
Air Jordan 1
Air Jordan 11
Air Jordan 1
Jordan 1
Air Jordan 4
Air Jordan 1
Jordan 1
Air Jordan Shoes
Air Jordan
Air Jordans
Jordan 1
Jordan 1
Jordan 1
Air Jordan 1 Mid
Jordan 1 Mid
Jordan 1
Jordan 1s
Air Jordan 4
Jordan 4
Air Jordan 4
Jordan 4
Jordan
Jordan 4 Military Black
Jordan 4
Jordan 4s
Jordan 1
Jordan AJ 1
Jordan AJ 1
Jordan Retro 4
Jordans 4
Jordan Shoes
Jordans Shoes
NFL Shop Official Online Store
Nike Air Jordan
Nike Jordan 1
Nike Jordans
Nike Outlet
Nike Outlet Store
Nike Outlet
Nike Outlet Store Online Shopping
Nike Outlet
Nike Shoes
Nike UK
Off White
Pandora Jewelry
Pandora
Pandora Bracelet
Pandora Bracelets
Pandora Bracelets
Pandora Charms
Pandora Charms
Pandora Jewelry
Pandora Charms Sale Clearance
Pandora Charms
Pandora Jewelry Official Site
Pandora Jewelry
Pandora Jewelry Official Site
Pandora Jewelry
Pandora
Pandora Jewelry Official Site
Pandora Jewelry
Pandora Jewelry Official Site Clearance
Pandora Jewelry
Pandora Jewelry
Cheap Ray Bans
Ray Bans
Ray Bans
Pandora Online Shop
Pandora
Pandora Outlet
Pandora UK
Yeezy
Yeezy 350
Yeezy 350
Yeezy
Yeezy 350
Yeezy Boost 350
Yeezy 350 V2
Yeezy 450
Yeezy 700
Adidas Yeezy
Yeezy
Yeezy Foam Runner
Yeezy 350
Yeezy
Yeezy
Adidas Yeezy
Yeezy
Yeezy Shoes
Yeezy
Yeezy Shoes
Yeezy Slides
Yeezy Slides
Yeezy Supply
Yeezy
Yeezy Slides
Rolex
Rolex Watches
Nike Shoes
Nike Outlet
Nike Outlet
Ray Ban Glasses
Ray-Ban Sunglasses
Yeezy Shoes
Moncler Jacket
Moncler Outlet
Moncler Outlet
Moncler Jacket
Moncler
Moncler UK
Moncler Jacket
Moncler
Moncler Outlet
Yeezy
Yeezy Shoes
Yeezy Sneakers
Yeezy
Yeezy Shoes
Yeezy 350
By jiuer7845
#2849505
Jordans
Yeezy
Jordan Shoes
Adidas UK
Air Jordan 4
Air Jordan 1
Jordan 1
Air Jordans
Nike Air Jordans
Jordans 1
Air Jordan 1
Jordan 1s
Jordan 1
Adidas Yeezy
Adidas Yeezy
Yeezy
Air Jordan 1
Air Jordan 11
Air Jordan 1
Jordan 1
Air Jordan 4
Air Jordan 1
Jordan 1
Air Jordan Shoes
Air Jordan
Air Jordans
Jordan 1
Jordan 1
Jordan 1
Air Jordan 1 Mid
Jordan 1 Mid
Jordan 1
Jordan 1s
Air Jordan 4
Jordan 4
Air Jordan 4
Jordan 4
Jordan
Jordan 4 Military Black
Jordan 4
Jordan 4s
Jordan 1
Jordan AJ 1
Jordan AJ 1
Jordan Retro 4
Jordans 4
Jordan Shoes
Jordans Shoes
NFL Shop Official Online Store
Nike Air Jordan
Nike Jordan 1
Nike Jordans
Nike Outlet
Nike Outlet Store
Nike Outlet
Nike Outlet Store Online Shopping
Nike Outlet
Nike Shoes
Nike UK
Off White
Pandora Jewelry
Pandora
Pandora Bracelet
Pandora Bracelets
Pandora Bracelets
Pandora Charms
Pandora Charms
Pandora Jewelry
Pandora Charms Sale Clearance
Pandora Charms
Pandora Jewelry Official Site
Pandora Jewelry
Pandora Jewelry Official Site
Pandora Jewelry
Pandora
Pandora Jewelry Official Site
Pandora Jewelry
Pandora Jewelry Official Site Clearance
Pandora Jewelry
Pandora Jewelry
Cheap Ray Bans
Ray Bans
Ray Bans
Pandora Online Shop
Pandora
Pandora Outlet
Pandora UK
Yeezy
Yeezy 350
Yeezy 350
Yeezy
Yeezy 350
Yeezy Boost 350
Yeezy 350 V2
Yeezy 450
Yeezy 700
Adidas Yeezy
Yeezy
Yeezy Foam Runner
Yeezy 350
Yeezy
Yeezy
Adidas Yeezy
Yeezy
Yeezy Shoes
Yeezy
Yeezy Shoes
Yeezy Slides
Yeezy Slides
Yeezy Supply
Yeezy
Yeezy Slides
Rolex
Rolex Watches
Nike Shoes
Nike Outlet
Nike Outlet
Ray Ban Glasses
Ray-Ban Sunglasses
Yeezy Shoes
Moncler Jacket
Moncler Outlet
Moncler Outlet
Moncler Jacket
Moncler
Moncler UK
Moncler Jacket
Moncler
Moncler Outlet
Yeezy
Yeezy Shoes
Yeezy Sneakers
Yeezy
Yeezy Shoes
Yeezy 350
By whacked
#2856863
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
By whacked
#2919797
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!