Italijanski doktor Severino Antinori tvrdi da će prva ikada klonirana beba biti roðena u decembru ove godine.
Pošto je embrion stvoren pomoću očevog DNK-a dete će biti njegov istovetan genetski duplikat i njegov blizanac, ako bude dečak.
«Dobio sam 18 embriona kloniranjem, i rezultat je bila jedna trudnoća. Fetus ima dobru morfologiju (oblik)», izjavio je Antinori francuskom listu Liberation.
Odbio je da otkrije odentitet roditelja, ali je rekao da će dete biti roðeno u Italiji.
Antinori je kasnije negirao da je dao intervju za Liberation. Kloniranje ljudi je ilegalno u Italiji i sledila bi mu zatvorska kazna ako se ispostavi da je izveo taj eksperiment.
Jedan italijanski naučni kolumnista i prijatelj doktora je u aprilu tvrdio da mu je Antinori rekao da klonirana beba pribada znamenitoj i veoma bogatoj osobi iz muslimanske zajednice.
kraj