Prijava
Zajednica: Forum Chat Kontakt
GAY SERBIA
Novosti Oglasi
Prijava
Rubrike
Zajednica
Vesti

Beogradski "Pride" u Parlamentu EU

Dragana Vučković · 15. Jun 2005
U Evropskom Parlamentu 10. maja prikazan je dokumentarni film, "Ima mesta za sve nas", (2003) - Tanje K. i Deivana u produkciji Labrisa i Gayten LGBT.

Projekcija o proslavi Dana ponosa, 2001. godine u Beogradu, organizovana je u Strazburu u okviru obeležavanja Meðunarodnog dana protiv homofobije a prisustvovala su joj tri člana Parlamenta, meðu kojima je bio i potpredsednik - Džerard Onesta.

Brojna publika, nakon završetka filma postavljala je pitanja, šokirana nasiljem nad LGBT populacijom, a najviše time da gejeve i lezbejke u Beogradu, nisu tukli samo skinheads-i huligani, već i "obični" ljudi.

Majkl Kesmen, predsednik Grupe Evropskog Parlamenta za gej/lezbejska ljudska prava, takoðe se zainteresovao za snimak, i namerava da sa istim upozna i Evropskog Komesara za proširenje.

Meðunarodni dan protiv homofobije, 17. maj, javno je podržan od strane predsednika Evropskog Parlamenta. Ove godine obeležen je prvi put, i to u više od četrdeset zemalja širom sveta.
kraj