Kanadski Donji dom je 18. septembra proširio zakon o zločinima iz mržnje tako da eksplicitno pokriva gejeve i lezbejke. Glasanje je prošlo sa 141 za i 110 glasova protiv.
Ova promena u Krivičnom zakonu pokriva pitanja navoðenja na mržnju i genocid. Zakon takoðe zabranjuje diskriminaciju na osnovu boje kože, etničkog porekla, rase i religije.
Ipak, predlog još treba da bude odobren od strane senata, kao i da dobije kraljičino odobrenje. Oni koji prekrše nove odredbe zakona dobijaće zatvorske kazne do pet godina.
Protivnici novog zakona se plaše da će ovim Biblija biti kriminalizovana pošto se u njoj navodi da su osobe koje imaju istopolan seks bogohulne i da ih treba usmrtiti. Ipak, od zakona su izuzete osobe koje iskazuju antigej stavove koji su zasnovani na religioznom tekstu.
kraj