![]() |
www.gay-serbia.com |
Sinoćno finale Evrovizije pored spektakla obeležila je i pobeda kontrovezrne predstavnice Austrije, Končite Vurst. Komentatori RTS-a imali su svoje mišljenje o ovome.
Iako Srbija ove godine nije učestvovala na izboru za pesmu Evrovizije, javni servis je prenosio obe polufinalne večeri, kao i samo finale koje je održano juče.
Pored Silvane Grujić u komentatorskom studiju RTS-a sinoć je bio i muzički urednik RTS-a i višegodišnji šef i član evrovizijske delegacije Srbije Dragoljub Ilić.
Komentatorima očigledno baš i nije bila po volji ovogodišnja pobednica Končita, pa su komentari bili i više nego neprimereni.
- Sada konačno žene više neće morati da se depiliraju - u jednom trenutku je rekla Silvana Grujić šaleći se na račun „bradate žene".
I dok su voditelji drugih zemalja stavljali lažne brade u znak podrške Končiti, komentatori srpskog javnog servisa su nastavili da komentarišu izgled i ponašanje predstavnice Austrije.
- Sad će još i da zaplače - izjavio je Dragoljub Ilić komentarišući trenutak kada je končita dobila 12 poena i kada su joj od sreće krenule suze.
U trenutku proglašenja pobednika i komentator RTS-a je imao primedbu.
- Poruka Evrovizije: „Žene, puštajte bradu!" - rekao je Dragoljub Ilić u trenutku Končitine pobede.
Na ovo je veoma burno reagovala internet zajednica, pa su Tviter preplavili negativni komentari na račun voditelja RTS-a.
Posle ovoga, verovatno shvativši da su prešli granicu, komentatori su priznali da je „šalu na stranu" reč o kvalitetnom vokalu i dobrom nastupu.
Gej lezbejski info centar osudio je ponašanje komentatora RTS tokom prenosa Evrovizije, naročito kada je nastupala predstavnica Austrije Končita Vurs i tokom procesa glasanja kada je ona dobijala maksimum broj poena.