Gej Srbija

www.gay-serbia.com
Region

Josipović podržao gej paradu u Splitu

Prva gej parada u Splitu zakazana je za 11. jun
mtsmondo.rs · Hrvatska · odabrao: Nikola · 20. Mar 2011

Predsednik Hrvatske Ivo Josipović istakao je danas u razgovoru s predstavnicima udruženja za prava seksualnih i rodnih manjina da se protivi diskriminaciji po bilo kojoj osnovi, pa tako i onoj na osnovu seksualne orijentacije.

U razgovoru s predstavnicima lezbejskih, gej, biseksualnih i transrodnih (LGBT) udruženja, Josipović je rekao da je već uputio lično pismo podrške organizatorima ovogodišnjeg Gej prajda u Splitu, saopšteno je iz kabineta hrvatskog šefa države.

"Iako smo svesni da u našem društvu još postoji visok stepen netolerancije prema drugom i različitom, zajednički moramo i dalje da gradimo društvo tolerancije prema drugačijem, posebno među mladim generacijama", istakao je Josipović.

Predsednik Hrvatske u svom kabinetu primio je predstavnike centra za prava seksualnih i rodnih manjina Iskorak, lezbejske grupe Kontra i udruženja Domine iz Splita.

U saopštenju za javnost se navodi da su ta udruženja upoznala predsednika s problemima oko organizacije prve Gej prajd parade u Splitu, kao i s diskriminacijom s kojom se u Hrvatskoj susreću istopolni parovi, iako se prema Evropskoj konvenciji o ljudskim pravima istopolni parovi smatraju porodicama.

Prva gej parada u Splitu zakazana je za 11. jun.

MONDO

kraj
© 1999-2010 GAY-SERBIA.COM. ALL RIGHTS RESERVED. GEJ-SRBIJA.COM. SVA PRAVA ZADRŽANA.