![]() |
www.gay-serbia.com |
Poznata američka pevačica Melisa Eteridž tvrdi da su izglasavanjem Predloga broj 8, ona i njena supruga postale građani drugog reda u Kaliforniji.
Izglasavanjem Predloga broj 8, brak između Melise i njene supruge dovede je u pitanje. U svom obraćanju na web sajtu www.thedailybeast.com ona tvrdi da su na taj način njih dve postale građani drugog reda u državi, pa zbog toga namerava da prestane da plaća porez.
Ona je napisala: „OK. Znači Predlog broj 8 je prošao. U redu je, shvatila sam da 51% vas smatra da sam građanin drugog reda. Sada moja supruga, u stvari cimerka? Devojka? Posebna prijateljica? Uh, moraćete malo da mi pomognete ovde jer nisam sigurna kako bi trebalo da je zovem. Sve u svemu, njoj i meni nisu data ista ustavna prava koja važe za druge građane". Eteridžova dalje nastavlja: „To znači da ja ne moram da plaćam porez pošto nisam punopravni građanin. Mislim, bilo bi potpuno pogrešno da plaćam porez i da nemam ista prava kao i drugi. To zvuči kao oporezivanje bez pravnog zastupanja, što smo mogli da vidimo u istorijskim knjigama". Ona veruje kako će se i druge poznate gay osobe pridružiti njenoj nameri: „Sigurna sam da će Elen Dedženeris biti uzbuđena da uštedi neki miliončić. Kada bolje razmislim, biće tu mnogo srećnih gay osoba koje će ove godine imati ekstra keša".
U posebno emotivnom delu teksta, Melisa kaže kako gay parovi mogu da se venčavaju u Masačusetsu, Konektikatu, Holandiji, Kanadi, Španiji i brdu drugih država, ali da je Kalifornija njihov dom i da zato moraju da se bore za svoja prava. „Nećemo da se smirimo dok ne dobijemo ista prava kao i ostali građani. Vrlo je jednostavno, ni jedno buduće glasanje neće nas zaustaviti. To je američki način", zaključuje poznata dobitnica nagrada Gremi i Oskar.
U međuvremenu, Pit Venc iz grupe Fall Out Boy kaže kako veruje da su stanovnici Kalifornije glasali za Predlog broj 8 zbog zastrašivanja koje ih je dovelo u zabludu. On veruje da je pitanje gay braka pitanje građanskih prava i smatra kako takva nejednakost ne bi trebalo da bude dozvoljena u Americi.