Stranica 1 od 1

SING EQUALITY – BRING EQUALITY u Novom Sadu

Poslato: 16 Feb 2011, 15:11
od Srklet
http://www.gay.hr/magazin/5570

Pozivamo vas da se prijavite za učešće na trening koji organizira Gej strejt alijansa od 14. do 21. ožujka ove godine u Novom Sadu: SING EQUALITY – BRING EQUALITY, trening o borbi protiv diskriminacije LGBT osoba. 30 učesnika/ca iz 10 europskih zemalja (po 3 iz svake zemlje) susrest će se u Novom Sadu u okviru projekta koji financira Europska komisija i programa Mladi u akciji (Youth in Action), da bi zajedno snimili jednu pjesmu i video koji će sadržati poruke jednakosti svih bez obzira na nacionalnost, vjeru, seksualnu orijentaciju, rodni identitet, itd., poruke solidarnosti u borbi protiv diskriminacije i nasilja, poruke koje su vama i nama bitne i koje želimo poslati okolini, Europi, svijetu.

U toku treninga, na već urađenu muziku, učesnici će sami pisati tekst pjesme - na materinjim jezicima – kako bi se čule njihove poruke, njihovi glasovi. Zatim, učesnici će snimiti svoje glasove u muzičkom studiju, a onda zajedno osmisliti i snimiti glazbeni video (u Novom Sadu i okolici). Osim toga, svakoga dana će se održavati razne diskusije i okrugli stolovi na teme koje se tiču borbe protiv diskriminacije.

Učesnici moraju govoriti engleski jezik, jer će to biti jezik komunikacije tokom treninga, i naravno uvjet je da vole pjevati. Što se tiče pjevanja, ne tražimo profesionalce, ali plus je ako imate neko glazbeno predznanje. Učesnicima pokrivamo sve troškove smještaja i 70% troškova putovanja.


o čemu je tu riječ? :nesiguran:

Poslato: 16 Feb 2011, 15:30
od smaug
Jebote, sto reko KiWi, istorija se ponavlja - pesmom do slobode!

:kesa: