Stranica 1 od 2
Studio B: Emisija o gej pravima
Poslato: 11 Nov 2007, 20:07
od queeria
Prava stvar - stvar prava
Emisija "Prava stvar - stvar prava", prikazana je na Studiju B u ponedeljak 5. novembra 2007. godine.
Tema emisije je položaj gej-lezbejske populacije u Srbiji.
Učestvovali:
Marko Vidojković - književnik
Boris Milićević - novinar
Maja Savić - Labris
Boban Stojanović - Queeria
Predrag Azdejković - Queeria
mr Saša Gajin - Pravni fakultet Union
Milan Marković - dramski pisac
Zoe Gudović - Žene na delu
Dragana Vučković - Labris
maturanti Treće beogradske gimnazije
Autorka: Jovana Manić
PG Mreža 2007.
Snimak:
http://www.queeria.com/vesti.aspx?id=6076
ili
MySpace
ili
http://www.youtube.com/view_play_list?p ... 40530359B9
Poslato: 11 Nov 2007, 21:06
od jukie
Pa gledao sam, ali sa smanjenim tonom pa se ne sećam šta su ona deca rekla, a ostalo su uglavnom bile stvari koje smo ovde detaljno prežvakali
Poslato: 11 Nov 2007, 21:08
od Egmont
Novinar

Poslato: 11 Nov 2007, 21:11
od jukie
E da, novinar.
I stalno sam se pitao da li je Zoe naša Zoe, i da li je to pravo ime ili pseudonim te Zoe
Poslato: 11 Nov 2007, 21:14
od blenta
dobro je odradjena
ne djonom ne graktanjem nego jednim mirnim tonom
to mi se svidja
samo mislim da vam onaj "pisac" nije trebao
Poslato: 11 Nov 2007, 21:23
od Dušan Maljković
Nije to čak ni "pisac", to je Marko Vidojković!
Inače, najviše mi se dopala Peđolina, jedino je ona bila autentično queer!
A Borka i dalje širi paranoju -- kad je vide onako strejt, ima da strejteri i na rođenog oca posumnjaju!
WTG girls -- u made an old woman like me proud!

Poslato: 11 Nov 2007, 21:25
od queeria
Originally posted by jukie
E da, novinar.
I stalno sam se pitao da li je Zoe naša Zoe, i da li je to pravo ime ili pseudonim te Zoe
Nije
Originally posted by blentasamo mislim da vam onaj "pisac" nije trebao
nije NAM trebao? Emisiju je realizovala PG Mreža, pustio Studio B, ja snimio i okačio na net.
Ja baš smatram da NAM je taj pisac i te kako trebao, jer je on jedan od retkih str8 muškaraca koji ima hrabrosti da podržava LGBT prava.
Poslato: 11 Nov 2007, 21:39
od Escobar

za emisiju. Pedja, bio si fabulous, kao i uvek, skidam ti kapu na hrabrosti i stavu!
Misljenja dece (uslovno receno dece) su me pokopala, ocekivao sam malo veci dojam tolerancije.
Jedini odd je MV, slazem se da je jedan od retkih koji nas podrzava, ali kad jednostavno ne umes da kazes nesto, onda nemoj ni da pokusavas.
Poslato: 11 Nov 2007, 21:42
od Dušan Maljković
Originally posted by Escobar
:Jedini odd je MV, slazem se da je jedan od retkih koji nas podrzava, ali kad jednostavno ne umes da kazes nesto, onda nemoj ni da pokusavas.
Eh Mico, da te samo poslušao, ne bi bilo svih onih romana od po 300 strana pokušaja da se nešto kaže, a en uspeva!
Inače, lepo je što MV podržava i sve to, naravno... Ali ja bih od njega nekako više da dobijemo PASIVNU podršku.

Poslato: 11 Nov 2007, 21:50
od blenta
ok
podrzhava
i javno to kazhe
to je lepo
i vredno hvale stvarno
no ukoliko je emisija imala za cilj da pokazhe pedere u odredjenom svetlu
onda je marko vidojkovic brate mis'im suvishan u toj prichi ono kao

Poslato: 11 Nov 2007, 21:52
od Escobar
Dudo, plasim se i da zamislim kakav je on to 'spisatelj' nakon ovog sto sam video (cuo).

Poslato: 11 Nov 2007, 22:02
od Zoe
Jukie, nije ona ja

Poslato: 11 Nov 2007, 22:07
od Dragonite
Emisiju sam gledao sa par drugara, primetio sam negde najavu (da l' na listi ili forumu, nije bitno).
Sve pohvale učesnicama i učesnicima. Queerija je bio jako simpatičan, sa jasno izraženim stavom, dok je Boris bio kao Eliot Nes - nesalomivi

!
Maja, Draganica i Zoe su bile preslatke. Vidojković tu i tamo, nekako je na kraju ispao nedorečen, kao da je sve visilo između 'oni treba da imaju prava' i 'šta koji kurac traže prava ovde'.
Društvo se slaže sa ovim stavovima. Kasnije smo diskutovali o onoj nesrećnoj 'deci'.
Jako me je i neprijatno iznenadio stav mladih iz gimnazije. Rečenice, ako se ne varam, su bile:
- šta oni hoće, nešto specijalno
- ipak oni nisu normalni
- nije prirodno
i ključna misao:
'Mi ih nikada nećemo prihvatiti.'
Kakvi li bi tek odgovori bili u Tehničkoj ili Mašinskoj školi? Verovatno bi gledali kako napredni srpski mladići lome kameru, 'nervozni' zbog neprimerenog pitanja, dok devojke drže protest sa strane. Eto kako rastu homofobi, kao duvanska industrija - get 'em while they're young!
Strašno je i to što su 'deca' pričala jako samouvereno o tome i prezentovala svoj stav kao matematički aksiom. Da je trebalo da se priča i seksu svi bi ćutali.
Poslato: 11 Nov 2007, 22:15
od Escobar
Poslato: 11 Nov 2007, 22:23
od Dušan Maljković
Više volim pametne desničare nego glupe liberale, reče Žižek.
Problem sa MV jeste u tome što on misli da je pametni liberal, a zapravo je glupi desničar. Dakle, najgora varijanta.
Ali i podrška od njega ima smisla -- on makar pacifikuje jedan deo strejt "urbane" muške populacije koja se na taj svetonazor prži. Ono kao ja sam opušten lik, super se zezam, dakle na "urbane seljake", što bi Vendi rekla.

Poslato: 11 Nov 2007, 22:34
od Dragonite
Originally posted by Dušan Maljković
Problem sa MV jeste u tome što on misli da je pametni liberal, a zapravo je glupi desničar. Dakle, najgora varijanta.
Ali i podrška od njega ima smisla -- on makar pacifikuje jedan deo strejt "urbane" muške populacije koja se na taj svetonazor prži. Ono kao ja sam opušten lik, super se zezam, dakle na "urbane seljake", što bi Vendi rekla.
Samo opušteno, oni ne diraju mene, ja ne diram njih, sve je kul.
Poslato: 11 Nov 2007, 22:40
od Dušan Maljković
E taj rad, brate!:tepih:
Poslato: 11 Nov 2007, 23:03
od Zoe
Da, ona deca su me razocarala....nisam pojma imala da je toliko mladih ljudi homofobicno, mislila sam da nam dolaze neki novi klinci, neka bolja vremena.......uzasno porazavajuce.
Poslato: 12 Nov 2007, 00:12
od Pending-For-A-Bending
Lep pokusaj. Bolji nego od onoga u KATARINA...
Mislim da je odlicno sto je Marko bio u emisiji! Na mene je to ostavilo najjaci utisak
Ali klinci... e jebi ga...
Poslato: 12 Nov 2007, 00:43
od jukie
Ih što se iščuđavate, kao da do sada nikada niste primetili kako su tinejdžeri jedna zatucana populacija nespremna da prihvati bilo šta sa čime se od ranije ne identifikuju... pa to je normalan razvojni stadijum, kao pupa kod leptira... sede zamotani u svom kokonu i misle da su jedini na svetu i da se on okreće oko njih...
Poslato: 12 Nov 2007, 01:20
od queeria
Ipak ta deca imaju veronauku u školama

Poslato: 12 Nov 2007, 01:37
od Escobar
vala bas. a ni za Darvina nikad culi nisu, pa ostaju na evolutivnom stupnju neandertalaca...

Poslato: 12 Nov 2007, 01:43
od Pending-For-A-Bending
Veronauka nije obavezan predmet.
Poslato: 12 Nov 2007, 02:13
od Zoe
Ali je izborni, a biraju ga-u tome i jeste problem
Poslato: 12 Nov 2007, 02:20
od Pending-For-A-Bending
A vidi... tu cak ni crkva nije kriva....
Oni imaju svoj stav (apsolutno pogresan po meni)
Ali zar to Ministarsvo Prosvete ne bi trebalo da proveri PLAN I PROGRAM za Veronauku? Ispade sad da oni mogu da pricaju bilo sta. Ministarstvo treba da ucutka popove AKO propovedaju da je BITI gay gresno
A ima i jos jedna strana price. Crkva propoveda da NE treba imati sex pre braka, a ipak se te klinkice koje idu na cas veronauke jebu ko zechevi na poppersu!
Poslato: 12 Nov 2007, 02:20
od Zoe
Hahahaha, naravno
Poslato: 12 Nov 2007, 02:23
od shishmish
ja ne mogu da odgledam dok mi brat ne zaspi da mogu i da slusam...(tanak zid)
Poslato: 12 Nov 2007, 13:55
od KosmickaCestica
A i to kad kazu:
NIJE PRIRODNO...
Odmah ih treba pitati sta je po njima prirodno?
Stavovi crvke? Prirdondo je da se ubijaju tuku,
da maltretiraju razlicite na ulicama? To je prirodno?
Ako generalizujemo stvari, prirodno je sve sto covekov
mozak moze da smisli, jer je i taj mozak prirodan...
Makar to bilo dobro ili lose.... Dakle sve je prirodno..
A mi kao drustvo treba da se borimo za ono dobro..
Nije prirodno.. cuj.. budale..
Poslato: 12 Nov 2007, 21:01
od HappyHours
Uvek ce mi se dopadati da se nesto desava po pitanju diskirminacije manjina.
Konkretno u svemu ovome mi se mnogo toga ne dopada jer je bilo dosta toga licno.
Ako je vec cilj bio predstaviti zalaganje za gej prava, interesantno da se tokom cele emisije nije pojavio nijedan klip sa momcima. Ne verujem da bi izazvao provokacije gledalaca koliko su mislili kreatori emisije, devojke su sladunjave pa ce se umiliti javnosti kako i drugarice rade 'skoro' sve kao i lezbejke. Gnusno.
Pritom, ne slazem se potpuno sa cinjenicom da se napadi na goste 'pomenutog' lokala desavaju konstantno izlaskom iz kluba. Desavali su se napadi i u klubu.
Devojke su bile potpuno objektivne, to mi se zaista dopalo, i iznosile su statistike upravo vezane za diskriminaciju i neresiv problem - zakon.
Poslato: 12 Nov 2007, 21:51
od Stripi
Nisam čitao thread...nego, traje deset minuta?