Stranica 1 od 1

Srbija, bogatija od Bruneja

Poslato: 18 Jan 2010, 14:06
od Dragonite
Prvo pročitajte ovo



Kao komentar mogu samo da citiram nešto što mi je Hlevdije jednom rekla: 'Ja bi to uradila za upola manje para i još bi im dala da me gledaju golu dok prevodim!'

Poslato: 18 Jan 2010, 14:11
od bas bleu
Originally posted by Dragonite

...Hlevdije jednom rekla: 'Ja bi to uradila za upola manje para i još bi im dala da me gledaju golu dok prevodim!'
:lol:

bas me zanima ko im je prevodio. i kakav je prevod.
jer 20.000 din po strani nije nikakva garancija kvaliteta.

Poslato: 18 Jan 2010, 14:12
od Madonna
Originally posted by Dragonite
'Ja bi to uradila za upola manje para i još bi im dala da me gledaju golu dok prevodim!'
i ja bi' vala
i dao im da mi gurnu hobotnicu u dupe. :jeftinadrolja::lol:

Poslato: 18 Jan 2010, 19:26
od CareBear
Eto, sad znamo zasto je lose sto je sva zvanicna dokumentacija EU na sindarinskom i klingonskom...

Poslato: 18 Jan 2010, 19:34
od Lepa Krepa
:smeh:


Šminka, nakit, putovanja, koncerti


Proneverenih 70 milona dinara JP Železnice Srbije za koliko se tereti osmoro uhapšenih potrošeno je uglavnom za zabavu i lična zadovoljstva, a mnogi od uhapšenih i ranije su pominjani u raznim aferama koje su vezivane za ovo preduzeće


Tako je, na primer, za vreme mandata Milanka Šarančića, za radnike te firme organizovana svečana večera u restoranu „Horizont" na Goču, koja je „Železnice" koštala neverovatnih 12 miliona dinara!

Jedna od uhapšenih, direktorka „Želturista" Olgica Rudaković, dospela je nedavno u žižu javnosti kada je, umesto da radnicima isplati plate, novac preduzeća potrošila na sponzorisanje koncerta Željka Joksimovića na Mokroj gori! Motiv je prema njenoj tvrdnji bila promocija „Želturistovog“ objekta. Koncertu, koji je plaćen čak 30.000 evra, prisustvovalo je samo 1.000 gledalaca, a za lošu posećenost okrivila je „vremenske neprilike“.

Pronađene su i fakture kojima je „Želvoz" platio Verici Rakočević 129.000 dinara za modni nakit, a državni novac je trošen i na putovanja u inostranstvo. Za to vreme radnici su ostali uskraćeni za više od 300.000 evra neisplaćenih dnevnica, dok im plate kasne mesecima. Bivši direktor „Želvoza" Dragomir Čohadžić već je ranije hapšen, i to zbog sumnje da je 2005. godine bez saglasnosti Upravnog odbora doneo odluku o prodaji 1.500 tona otpadnog gvožđa i 50 starih vagona.

Ivica Dačić, ministar unutrašnjih poslova Srbije, izjavio je da je policija uhapsila osam osumnjičenih, kao i da će protiv još pet osoba biti podneta krivična prijava u redovnom postupku. "Policija je šest meseci radila na ovom slučaju, a nastavak istrage je sada u rukama nadležnih pravosudnih organa. Ukoliko se tokom istrage dođe do nekih novih saznanja, svakako da će lista osumnjičenih biti proširena”, rekao je Dačić.

On je naveo da je u toku provera još desetine sumnjivih preduzeća kao i da će skoro sigurno doćo do proširenja istrage.
i ko je sad tu bolje proš'o - željko ili delux prevodioci? :misli: