Stranica 1 od 1

Solarijum - koliko je opasan?

Poslato: 08 Okt 2010, 14:33
od KiWi
Slika

Tokom prošlog veka žene su leti nosile ogromne šešire, široke letnje haljine koje prekrivaju celo telo pa čak i rukavice, kako ne bi pocrnele. Tada se pocrnela koža vezivala za fizički rad (u polju, oko stoke ...).

A onda se sve izokrenulo i crnjenje je postalo IN. Procenjuje se da 30 miliona amerikanaca redovno koristi solarijum, i bar još 20 povremeno. Proizvođači solarijuma tvrde da rak kože i starenje prouzrokuju samo UVB zraci, dok UVA zračenje koje emituje solarijum nije štetno. Ipak, nauka tvrdi da bilo koja vrsta UV zraka može da izazove rak kože, ali da to u većini slučajeva zavisi od količine izlaganja i genetskih predispozicija za formiranje raka kože. Dr Kreg Sinker, veliki protivnik solarijuma složio se da 10 minuta mesečno verovatno ne bi imalo nikakav uticaj na formiranje raka kože, dok bi npr 5-10 puta drastično povećalo šansu za formiranjem raka kože.

Jedino je sigurno. Sunčanje na plaži ili sunčanje u solarijumu, sve jedno - koža stari. Osobe koje se ne sunčaju aktivno svake godine izgledaju mlađe i svežije (jer solarijum i sunčanje isušuju kožu).

Da li idete u solarijum?
Koliko često?

Poslato: 08 Okt 2010, 15:00
od dukkehjem
ne idem.
kancerogeno kolko znam.

Poslato: 08 Okt 2010, 15:18
od confinatti
gde nadje ovo dete u aparatu za kremaciju :P

Poslato: 08 Okt 2010, 15:21
od KiWi
Originally posted by confinatti

gde nadje ovo dete u aparatu za kremaciju :P
na nekom nemačkom porno sajtu :) baš je dobra fotka

Poslato: 08 Okt 2010, 16:44
od nsc
volim sunce, valjda zato sto sam rodjen u sred leta, leti sam po ceo dan napolju, po mogucstvu na Adi, pod suncobranom i sa najvecim zastitnim faktorom na kozi, pa opet svi kazu da sam k'o ciganin
u solarijum nikad ne bih isao

Poslato: 08 Okt 2010, 16:50
od Insorcer
Ne podnosim Sunce, trudim se tokom letnjeg perioda što manje pocrneti.

Poslato: 08 Okt 2010, 16:54
od Speculum Columbae
Solarijum je opasan, jer od njega slabi duh.

Poslato: 08 Okt 2010, 17:12
od dukkehjem
Originally posted by Dante

Solarijum je opasan, jer od njega slabi duh.
dante, vecina tvojih danasnjih postova me odusevljava :up: :love:

Poslato: 08 Okt 2010, 17:43
od KiWi
Originally posted by Dante

Solarijum je opasan, jer od njega slabi duh.
krivi se kičma, kovrdža kosa i deci rastu brkovi ... znam, znam ... ali kad imaš potrebu, imaš potrebu ...

Poslato: 08 Okt 2010, 18:03
od nsc
i nemoj da se nerviras, dobices perut