Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By Anhedonie
#2631542
ja poznajem dvojicu sa tim problemom. jedan se, kao ti, proglasio da je neuspeh i da nista ne valja i raskida sa momcima kad god bi pomislio da ce doci do sexa bez obzira na to sto je ova druga osoba zaljubljena i spremna da bude strpljiva koliko treba dok je drugi nasao decka koji je dovoljno strpljiv i sa njim bio 100% iskren u vezi svega i prihvatio da je takakav kakav jeste. ovaj prvi ne napreduje nigde i vrti se u krug a ovaj drugi je prevazisao svoj problem, jednostavno mu je nestao, ni sam nije znao kako i sta se desilo i ne zanima ga uopste jer mu je proslost.

sasvim je moguce da ti se to desilo prvih nekoliko puta jer si bio pod stresom ili nervozan (ili neki drugi od milion razloga) i onda si nastavio sebi da nabijas pritisak kako ce ti se to desiti opet, i zbog tog pritiska se i desilo, i tako u krug. izlazak iz kruga je prihvatanje sebe.
Korisnikov avatar
By Khosta
#2631545
Noctis Lucis Caelum napisao:Možda bi ti pomoglo i da porazgovaraš sa nekim o tome. Mislim ne sumnjam u tvoju sposobnost samoanaliziranja, ali neka pomoć sa strane je uvek dobrodošla.
Naravno, i nadam se tome u skorijoj budućnosti :) Pričao sam o tome sa svega par ljudi ranije i nisam naišao na razumevanje. Ništa loše, jednostavno nije im nije bilo jasno takvo stanje.
A pomenuh, nisam trenutno u mogućnosti da se obratim neko stručnom licu tako da u međuvremenu
Slika
@Anhedonie
Ne smem da negiram ono što si naveo u poslednjem pasusu jer nisam 100% siguran. Ja sam mislio da sam bio ok i opušten, ali možda se to moje mišljenje kosi sa realnošću. Ništa ne odbacujem, pogotovo ne sada kada sam rešen da se konačno pozabavim ovim i raspetljam više taj fuckin' čvor.
Korisnikov avatar
By Kittrie
#2716269
da se zna, ja to preko kontinenata fakticki pretim *nka bas bleu, ne znam ribu osim da me je hejtovala hevi i tako to ) i, ubijam neke ljude koji me uopste nikako nei nteresuju , cak pokusavam da spustim loptiu iako su imali (zen joj i ona) kontinuirano maliciozne komente, mene spopadale opasno iz samo njima jsnih razloga. dakle, plasite me se :D
hahahhah , rimajder sto sam tako srecna bila od kad samotisla iz ovog ludila :)
Korisnikov avatar
By Kittrie
#2716270
a ovo je tma o cemu? ma koda je bitno.. odoh da pravim perverzneu pastu.
Korisnikov avatar
By Torry
#2784377
Zasto su aseksualci lose primljeni u drustvu? U smilsu, ako se neko izjasni kao takav/takva. drugi ga gledaju kao da je u najgorem slucaju sugav.

Sad ako kazete, nije to svuda, ali u 95 posto jeste.
Korisnikov avatar
By Anhedonie
#2784380
iz istog osnovnog razloga zasto su gej ljudi lose primljeni u strejt drustvu. ne razumeju pa im smeta. a kontam da i ogroman broj lgbt ljudi u srbiji ima predrasude prema aseksualnim ljudima, tako da su u jos goroj poziciji.

sto je bizarno al sta ces.
Korisnikov avatar
By Andre87
#2784413
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2784377#p2784377]Torry napisao:[/url]Zasto su aseksualci lose primljeni u drustvu? U smilsu, ako se neko izjasni kao takav/takva. drugi ga gledaju kao da je u najgorem slucaju sugav.

Sad ako kazete, nije to svuda, ali u 95 posto jeste.
Vise je razloga.Ukratko:
Reakcije,nacin udvaranja i sistem vrednovanja kod aseksualne osobe je drugaciji(ni bolji,ni gori..jednostavno drugaciji)..Sto otezava (podsvesno)oslanjanje na prethodno iskustvo u vezama seksualnog partnera i cesto dovodi do nesporazuma ukoliko seksualni partner tumaci odsustvo potrebe za seksom kao licni poraz i nedostatak ljubavi(sto uopste nije tacno..jer aseksualne osobe mogu da budu(i cesto jesu) vrlo strastvene(strast-stradanje) i kreativne,ali ljubav iskazuju na drugaciji nacin..brigom,razgovorima,svakodnevnim iznenadjenjima i zajednickim planiranjem buducnosti..).U sustini,nema velike razlike ako je ljubav iskrena..Osim sto aseksualni partner lakse podnosi veze na daljinu i blizi mu je koncept "platonske ljubavi".
Uglavnom problem nastaje kod povrsnih veza ako partner seksom pokusava da odlozi razgovor ili (kod laznih veza) izmanipulise aseksualnog partnera...sto je nemoguce na taj nacin(seksom),jer on nema "receptor".
Sa druge strane i aseksualan partner je podlozan greskama jer moze da umanji znacaj seksa u zivotu seksualnog partnera( i ne prepozna doprinos depresiji) i previdi nezamenljivost seksa cak i najdubljim i najiskrenijim netelesnim znakovima ljubavi..(tacnije neseksualnim jer recimo aseksualne osobe vole da se grle)
Sire gledano,u svakodnevnom zivotu seksualna tematika je prisutna i u nepartnerskim odnosima.Programi za zabavu i neke reklame se zasnivaju na predvidjanju potreba i reakcija seksualnog potrosaca.
Aseksualna osoba se privremeno iskljucuje iz razgovora(sto ne treba nikog da uvredi) ako su vicevi i caskanja medju prijateljima seksualnog sadrzaja..jer su njoj takvi razgovori mozda dosadni.Kao i kod LGBT populacije,neke aseksualne osobe nisu "out" i naucile su da oponasaju seksualne ljude.Tako se prividno uklapaju i lakse pronalaze u pocetku sagovornika,zatim srodnu dusu u nadi da ce im uskoro postati zivotni saputnik,medjutim nedoreceno moze imati posledice.
Aseksualnim osobama je takodje stran koncept "one night stand"(seks za jednu noc) i slicno..Mogu da ga razumeju samo preko analogije.
Primetio sam(preko foruma,grupa) da je znacajniji broj aseksualnih osoba na spektru autizma.

Aseksualne osobe mogu biti aromanticne,biromanticne,heteroromanticne,homoromanticne.

Toliko o mom "ukratko" :lol:
Korisnikov avatar
By Andre87
#2784419
Kod aseksualnih osoba je verovatno mozak drugacije skopcan..Mene recimo neverovatno moze da uzbudi neka ideja(koja je cesto vecini nebitna).Toliko da ne mogu da spavam,da ljudi misle da sam "na necemu" jer mi oci drugacije sijaju,cak srce preskace pri pomisli na istu...Voleo bih da znam rezultate funkcionalne magnetne rezonance u tim trenucima haha..jer tada se osecam zaista zaljubljenim..

Ali ukoliko ta ideja potice iz knjiga ili nekih mojih promisljanja(nije vezana za drugu osobu sa kojom mogu da vodim redovne prepiske..pa se zaljubim u nju,upravo zbog nasih razgovora)..svestan sam da to "mi" cak nekad i opipljivo(npr neki ostvaren projekat,nesto sto mogu da napravim,napisem,objavim) ne moze da me probudi mirisom tople supe kad sam bolestan ili zameni gazu,da ce se to "mi"(ukoliko je promisljanje) razvijati i disati dok ja disem,a kad mene(nas) ne bude bice fosilizovano i prepusteno tumacenjima drugih...

Ako govorim iz licnog iskustva,zalepicu ovde svoju belesku iz 2009. (bio sam mladji,pa mozda zvuci pateticno nekima)

Letter ..in a bottle..I hope it'll find your way :(
August 22, 2009 at 4:36am
(I couldn’t sleep again)..I’m writing to you in these late hours..I can’t write adress because I don’t know it. I can’t search in phone book because neither I know your name nor I heard your voice . I wish you whispered something to me even in form of hallucination(let them think I’m crazy)..But you didn’t yell at me,nothing..always normal silence with knife in hand..hope that tightened me like ivy,sucking life from me and killing me slowly. I know you,like I know myself..and somehow I’m defined by you. Your feet are playing with ocean’s waves,I know because a drop from your thumb is a tear I’m afraid to lose right now. Wedding ring is tatooed on my finger,nobody can understand it because it’s visible only under our light..our wavelength..that’s why everything looks so different to me..I’m your little prince,your Peter Pan...
There’s no me..there’s only us,..I’m not myself,I’m our child that we’ll never have...I miss you,wherever you are..:(


U medjuvremenu sam dobio dete..ali i to je aseksualna prica...u aseksualnoj vezi crvenom krvarenju prethodi plavo...listovi i listovi natopljeni mastilom i bolovi ponovnih pobacivanja iluzija do uspesnog prozimanja i uskladjivanja smisla obe strane i otelotvorenja(ne nuzno u ljudskoj formi).

Inace postaje mi neprijatno sto nas je tako malo na trans forumu...izgleda kao da sam ga privatizovao.Nadam se da ce se jos ljudi prikljuciti diskusijama...pogotovo u ovom topiku za aseksualce :)
Korisnikov avatar
By Andre87
#2784422
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=1094618#p1094618]Andre87 napisao:[/url]

Evo simpaticnog testica sa gore pomenutog foruma-opticka iluzija..

Kazu da deca mogu da vide delfine,a odrasli ne ukoliko nisu zadrzali decijeg duha..Mozda isto vazi i za aseksualce :)

Ja ih nisam odmah uocio :kesa: ali nisu ni neki sa AVEN-a(mozda oko minut)
Kako link vise ne funkcionise a izazvao je veliko interesovanje,kacim sa drugog sajta
Slika
By zphibrid
#2814371
Osećam se aseksualno, duže vreme nisam imao seksualni odnos, dešavalo mi se ranije da mi uopšte ne prija, imam neku odbojnost i neki strah od polnih bolesti, osećam se kao da sam izgubio potrebu za običnim seksom i zbog nekih moralnih normi imam potrebu da se drugačije ponašam.
By zemun1998
#2817844
@ZPHIBRID

Nisi aseksualan, jednostvano apstiniras od seksualnih odnosa. Aseksualne osobe imaju malu ili nikakvu zelju za seksualnim odnosom.

ot:

ponekad poželim da sam rođen kao aro ace, čisto da ne moram da patim zbog ljubavi :smilegrin:
By Speculum Columbae
#2817869
živim u strogom celibatu već dve godine, igrom slučaja i voleo bih da tako ostane, mada ne bih rekao za sebe da sam aseksualan, prosto građanski sloj više nego što bih to želeo da budem i kontrolišem.
Da li je tako na sreću ili ne, ne mogu da procenim - ne vidim iz ljudi koji praktikuju rekreativne odnose da gubim bilo šta, što ne znači da nisam u krivu.
Znam da, makar do sada i za sada ne mogu imati odnose sa osobom koju ne volim, sa kojom nisam u vezi i koja ne poznaje i prihvata moje telo i sve ostalo uz to.
Korisnikov avatar
By Zvonki
#2817898
"zivim u strogom celibatu..." Sta? Ljudi ajde nemojte sebe da jebete u zdrav mozak i nemojte sebi uskracivati zadovoljstav da biset nesto sebi dokazali,nikada ne bih bio sa aseksualnom osobom,jednostavno ja kada sam u vezi dajem sve od sebe,strpljnejn,vreme,ljubav,neznost pa cak i seks i to ocekujem i od druge strane,mozete vi da pricate sta hocete ali svi ti uslovi moraju da se ispune za uspesnu vezu,ne verujem da veze koje se zasnivaju na platnoska osecanja opstaju,jer paltonska osecanja imam za prijatelje za drugove,smatram da svi uslovi kada se ispune veza moze da vodi nekuda,ok kapiram da aseksualne osobe postoje ali su retke,i njihova veza meni lici vise na druzenje i nista vise,io ne vreujem da mozemo bez seksa dovoljna su osecanja da ta prica pije vodu,dok ove gluposti celibati i ta sranja....Dokle ces bioti u celibatu? Da li ces biti u celibatu kada ostaris? Kada budes deda baba? Da li mislis da se vreme zaustavi ako si u celibatu? I da jos jedno pitanje kada kazete kako neko hejtuje asexualne osobe? Da li mislite na da ako se meni neko nabacuje recimo i ok sve je to normalno sviodja mi se itd i onda mi akze ja sam aseksualan i ja mu kazem "Care,nisi moj tip ne bi islo izmedju nas dvojice" Da li je to hejt?
Korisnikov avatar
By heksagon123
#2817900
^ Ne, to nije hejt.
Hejt i nepristojno at bi bila da mu kažeš - ma daj, to je neka faza ili bolest. Sredit ću ja to- lol ili neka slična bljuvotina.

Dugo nisam razumila po definiciji što je aseksualnost. Mislila sam da su to ljudi koji uopće nemaju nikakav nagon niti želju za seksom i bili su mi čudni malo. Potom sam čula za osobu koja masturbira i to joj je odlično ali ne želi seks s drugom osobom. Ima jak seksualan nagon ali samo uživa u masturbaciji i ta osoba se naziva aseksualnom.... E pa, po toj analogiji i ja sam aseksualna. Ja mogu svršiti samo sama sa sobom, a s drugom ženom- mogu je zadovoljiti ali ne želim da ona mene dira i baš imam blokadu u tom smislu:-)
Poslije dok masturbiraju si odvrtim taj film nas dvije u glavi i svršim bez problema.
:temperatura: :cvet:
By zemun1998
#2817901
Aseksualne osobe postoje, i ima ih oko 1% u svetskoj populaciji, kod njih postoje dva tipa orijentacije:

1. romanticni aseksualci(heteroromantici, biromantici i homoromantici), osobe vole emotivno vezivanje i imaju malu ili nikakvu zelju za seksom.

2. aromanticni aseksualci, osobe su prirodno lisene bilo kakvog emotivnog i seksualnog vezivanja.

btw aseksualne osobe mogu da masturbiraju, ali koliko sam ja cuo to je vise kao olaksanje recimo.

primer sa buzzfeda: https://www.youtube.com/watch?v=Ue6a5psQIXk" target="_blank

sad ljudi jako cesto brkaju strah od seksa i asekusalnost

strah od seksa mogu poseduju osobe iz strejt i queer sveta, to je ugl strah od golog tela, nepoverenje partneru, HIV, HPV itd, imaju tu blokadu u glavi, koji se ugl resi uz pomoc psihologa.

aseksualne osobe prosto nemaju zelju, ne osecaju volju za seksom, kao sto str8 muskarca ne privlaci muskarci, tako ni gejeve ne privlace zene.

takodje pod ace umbrellom i spadaju ljudi koji imaju nagone ali prosto ne zele da to rade uzivo sa partnerom.

kao sto kazu naucnici, seksualnost je jako kompleksna


das it
Korisnikov avatar
By Zvonki
#2817904
Ukratko asekusalne osobe ili drkaju ili ne drkaju,i naravno da je kompleksno jer je prirodno da osecam sexualnu zelju prema isto ili sauprotnom polu,jer je tako majka priroda udesila,evolucija
Korisnikov avatar
By Zvonki
#2817905
I zanima me ovo ako aseksualne osobe masturbiraju sta zamisljaju? Sta mastaju? Sta ih pali? Ako je to sexualna radnja sa osobomistog ili suprotnog pola zasto onda ne rade to zaista sa tom osobom,da li je to onda da su navuceni na masturbaciju i da samo tako moze da se zadovolje?
Korisnikov avatar
By heksagon123
#2817911
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2817904#p2817904]Zvonki napisao:[/url]Ukratko asekusalne osobe ili drkaju ili ne drkaju,i naravno da je kompleksno jer je prirodno da osecam sexualnu zelju prema isto ili sauprotnom polu,jer je tako majka priroda udesila,evolucija
Prirodno i neprirodno su riječi koje uopće ne bih koristila.Aseksualne osobe nemaju potrebu da budu sa voljenom osobom intimno ali mogu se grliti/ maziti i pokazivati pažnju i radije to preferiraju, a neki ni to ne rade. To je to.
I meni je to uvijek bilo bezveze. Više mi znači grljenje u krevetu nego išta intimno...vjerujem da ima tih aseksualaca koji ipak imaju kakav takav sex da ne bi izgubili partnera ali im to ništa ne znači ili pak vrlo malo.
Nemamo još dovoljno izgrađen vokabular da bi o ovome pričali. :maska:
Korisnikov avatar
By heksagon123
#2817912
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2817905#p2817905]Zvonki napisao:[/url]I zanima me ovo ako aseksualne osobe masturbiraju sta zamisljaju? Sta mastaju? Sta ih pali? Ako je to sexualna radnja sa osobomistog ili suprotnog pola zasto onda ne rade to zaista sa tom osobom,da li je to onda da su navuceni na masturbaciju i da samo tako moze da se zadovolje?
Pa mogu maštati o dvije osobe koje su u intimnom odnosu a nijedna od tih osoba nisu oni npr. - to ih napali.
I još mnogo toga...ljudi su raznoliki jako...
Fantazije ne uključuju njih. Oni vode ljubav na drugačiji način. Nisu toliko usmjereni na genitalije niti im je to bitno toliko I guess. Više cijene neke druge oblike prisnosti i puno više im znače nego ostalim ljudima.
By zemun1998
#2817921
pa nije bas tako, kao sto sam rekao, tj kao sto su aseksualni pojedinci rekli da im mastirbacija dodje kao olaksanje, i nemoraju da zamisljaju cicu ili cicana da bi masturbirali, inace aseksualne zene su manje su sklonije da mastirbiranju nego aseksualni muskarci. prosle godine sam provalio da se seksualna orijentacija odvojena od romanticne orijentacije, tako da npr neko moze da iskljucivo emotivno voli zene, a seksualnu odnos ima sa muskarcim i sa zenama i sl. kombinacije
Korisnikov avatar
By heksagon123
#2817922
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2817921#p2817921]zemun1998 napisao:[/url]pa nije bas tako, kao sto sam rekao, tj kao sto su aseksualni pojedinci rekli da im mastirbacija dodje kao olaksanje, i nemoraju da zamisljaju cicu ili cicana da bi masturbirali, inace aseksualne zene su manje su sklonije da mastirbiranju nego aseksualni muskarci. prosle godine sam provalio da se seksualna orijentacija odvojena od romanticne orijentacije, tako da npr neko moze da iskljucivo emotivno voli zene, a seksualnu odnos ima sa muskarcim i sa zenama i sl. kombinacije
quote="zemun1998"]pa nije bas tako, kao sto sam rekao, tj kao sto su aseksualni pojedinci rekli da im mastirbacija dodje kao olaksanje, i nemoraju da zamisljaju cicu ili cicana da bi masturbirali, inace aseksualne zene su manje su sklonije da mastirbiranju nego aseksualni muskarci. prosle godine sam provalio da se seksualna orijentacija odvojena od romanticne orijentacije, tako da npr neko moze da iskljucivo emotivno voli zene, a seksualnu odnos ima sa muskarcim i sa zenama i sl. kombinacije[/quote]

Pa masturbacija i je olakšanje? Ne razumijem ovaj dio.
E pa ja sam provalila da žene masturbiraju puno više nego što žele priznati javno. Uvijek je ta stigma oko žena i seksualnosti i zato ne vjerujem statističkim podacima uopće. U praksi se pokazuju totalno nepravilnima. Jel vi shvaćate da nije primjereno da žena ( pogotovo straight) kaže da masturbira tri, četiri puta dnevno jer ispada ko neka drolja ili pitaj Boga šta. Žene uvijek moraju glumiti tu neku naivnost i seksualnu svetost ono.
Bitch please.

A pa ti što imaju romantičnu privlačnost jednu, a seksualnu drugo su stvarno specifični slučajevi, ali oni više ni ne spadaju u domenu aseksualnosti. To su samo biseksualci. Tako ih ja i zamišljam iskreno. Ne razumijem to uopće ali nije njima ni bitno da ih ljudi poput mene razumiju :-D.

Imam općenito osjećaj da je aseksualnost češća kod žena te kod trans individua ili nebinarnih ljudi. Eto, nekako imam taj osjećaj.
Da bi netko bio seksualan mora se osjećati dobro u svojoj koži a sve ove skupine su nekako ranjive svako na svoj način po tom pitanju pa i to može uzrokovati privremenu ali čak i trajnu aseksualnost koja ostaje za cijeli život .
Možda griješim, ali tako mi se čini. :srbin:
By zemun1998
#2817923
pa sumnjam da je kod nas vecine masturbacija iskljucivo olaksavajuca senzacija, aseksualnost je stvarna, niko tu od njih ne glumi nevinasce ili zrtvu, jos jedna stvar ima ljudi koji su fluidni, a fluidnost takođe nije izbor, malo mi ide na zivce kada pojedini gejevi i lezbejke diskriminusi ace osobe sa pricama, da smo svi mi iskljucivo emotivna i seksualna bica, bla-bla-bla...

sto se tice zena i masturbacija si totalno upravu, zene bi trebale ds zive otvoreno i opusteno bile one str8 i kvir bez obzira sta drustvo i politicari pricaju, zivimo u 21. veku

stoji to da ima ljudi koju lazu o svom identitetu

takodje, zivimo u svetu gde su ljudi malte ne forsirani da budu u vezi i da imaju seks, jer samo tako ces biti "kompletna" licnost, sto nije istina

kao gej osoba ZAVIDIM aseksualnim osobama, zato sto nemaju brige i straha da li ce ih partner prevariti, iskoristiti, da li ce zakaciti hiv sl. licno mislim da bi trebali da prihvatimo aro i ace zajednicu
Korisnikov avatar
By heksagon123
#2817940
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2817923#p2817923]zemun1998 napisao:[/url]pa sumnjam da je kod nas vecine masturbacija iskljucivo olaksavajuca senzacija, aseksualnost je stvarna, niko tu od njih ne glumi nevinasce ili zrtvu, jos jedna stvar ima ljudi koji su fluidni, a fluidnost takođe nije izbor, malo mi ide na zivce kada pojedini gejevi i lezbejke diskriminusi ace osobe sa pricama, da smo svi mi iskljucivo emotivna i seksualna bica, bla-bla-bla...

sto se tice zena i masturbacija si totalno upravu, zene bi trebale ds zive otvoreno i opusteno bile one str8 i kvir bez obzira sta drustvo i politicari pricaju, zivimo u 21. veku

stoji to da ima ljudi koju lazu o svom identitetu

takodje, zivimo u svetu gde su ljudi malte ne forsirani da budu u vezi i da imaju seks, jer samo tako ces biti "kompletna" licnost, sto nije istina

kao gej osoba ZAVIDIM aseksualnim osobama, zato sto nemaju brige i straha da li ce ih partner prevariti, iskoristiti, da li ce zakaciti hiv sl. licno mislim da bi trebali da prihvatimo aro i ace zajednicu
Ok, slažem se. Ovo da su ljudi forsirani da imaju sex i vezu je također istina. Nikada mi to nije išlo u glavu. Ima ljudi koji pak ne mogu biti sami- koliko je to jadno. Samoća je izvrsna za rad na sebi i zapravo je prekrasna. Nitko te ni u čemu ne ometa ili sputava. Naravno, ne valja pretjerivati ni u čemu. Ipak, mislim da seksualna revolucija nije donijela profit svima. Na kraju, sve ovisi o izgledu i ono zapravo određuje koliko ćeš biti uspješan u seksualnom životu. Naravno, i osobnost- ali izgled najviše. Tako da ne mogu svi podjednako profitirati u tome.

Mislim da griješiš ako misliš da aseksualne osobe nemaju strah da će ih partner ostaviti. Pričalo se o tome na gay.hr-u jedno vrijeme. Oni mogu ostvariti vezu i žele ju a strah im je ogroman da li će je uspjeti održati s obzirom na svoju seksualnost. Onda je netko rekao da je najbolje da hodaju dvije aseksualne osobe i onda se opet došlo do zaključka da je to samo diskriminacija tih ljudi. Mogu biti i prevareni i debelo debelo iskorišteni. Jedini za HIV se ne moraju brinuti valjda.
I slažem se da bi ih trebali prihvatiti. Također, trebali bi i prestati sve toliko seksualizirati. Bila bi to zdrava odluka. Ipak mi nismo životinje i puno smo napredniji.
By zemun1998
#2817941
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2817940#p2817940]heksagon123 napisao:[/url]
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2817923#p2817923]zemun1998 napisao:[/url]pa sumnjam da je kod nas vecine masturbacija iskljucivo olaksavajuca senzacija, aseksualnost je stvarna, niko tu od njih ne glumi nevinasce ili zrtvu, jos jedna stvar ima ljudi koji su fluidni, a fluidnost takođe nije izbor, malo mi ide na zivce kada pojedini gejevi i lezbejke diskriminusi ace osobe sa pricama, da smo svi mi iskljucivo emotivna i seksualna bica, bla-bla-bla...

sto se tice zena i masturbacija si totalno upravu, zene bi trebale ds zive otvoreno i opusteno bile one str8 i kvir bez obzira sta drustvo i politicari pricaju, zivimo u 21. veku

stoji to da ima ljudi koju lazu o svom identitetu

takodje, zivimo u svetu gde su ljudi malte ne forsirani da budu u vezi i da imaju seks, jer samo tako ces biti "kompletna" licnost, sto nije istina

kao gej osoba ZAVIDIM aseksualnim osobama, zato sto nemaju brige i straha da li ce ih partner prevariti, iskoristiti, da li ce zakaciti hiv sl. licno mislim da bi trebali da prihvatimo aro i ace zajednicu
Ok, slažem se. Ovo da su ljudi forsirani da imaju sex i vezu je također istina. Nikada mi to nije išlo u glavu. Ima ljudi koji pak ne mogu biti sami- koliko je to jadno. Samoća je izvrsna za rad na sebi i zapravo je prekrasna. Nitko te ni u čemu ne ometa ili sputava. Naravno, ne valja pretjerivati ni u čemu. Ipak, mislim da seksualna revolucija nije donijela profit svima. Na kraju, sve ovisi o izgledu i ono zapravo određuje koliko ćeš biti uspješan u seksualnom životu. Naravno, i osobnost- ali izgled najviše. Tako da ne mogu svi podjednako profitirati u tome.

Mislim da griješiš ako misliš da aseksualne osobe nemaju strah da će ih partner ostaviti. Pričalo se o tome na gay.hr-u jedno vrijeme. Oni mogu ostvariti vezu i žele ju a strah im je ogroman da li će je uspjeti održati s obzirom na svoju seksualnost. Onda je netko rekao da je najbolje da hodaju dvije aseksualne osobe i onda se opet došlo do zaključka da je to samo diskriminacija tih ljudi. Mogu biti i prevareni i debelo debelo iskorišteni. Jedini za HIV se ne moraju brinuti valjda.
I slažem se da bi ih trebali prihvatiti. Također, trebali bi i prestati sve toliko seksualizirati. Bila bi to zdrava odluka. Ipak mi nismo životinje i puno smo napredniji.
:odlican:

aseksualne osobe koje su u vezama su romantcni, njima je najbolje bilo da budu takodje sa romantcnim aseksualnim osobama da nema imali problema sa intimnoscu, to su i seksozolozi rekli
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!